Pahoittelen että blogissa on vietetty hiljaiseloa jo yli viikko! Ollaan oltu peheenä reissussa ja uudet tuulet puhaltaa muutenkin. Palaan ensi viikolla takaisin postailemaan! Kannattaa pysyä kuulolla, kevät on tuonut ihania ideoita esimerkiksi äitienpäivää ajatellen!
Ensi viikkoon!
– Sofia –
Kotiäidin DIY-juttuihin, sisustukseen, leivontaan, ruoanlaittoon ja perhe-elämään keskittynyt blogi.
Olen sydämeltäni jyväskyläläinen, sittemmin etelä-suomalaistunut kahden pikku murusen äiti ja yhden miehen vaimo. Rakastan ruoanlaittoa ja leipomista. Tässä blogissa jaan kokeilemiani, tuunaamiani tai rakentelemiani helppoja mutta sitäkin herkullisempia reseptejä.
Lisäksi rakastan käsitöitä kaikissa muodoissa ja olen Pinterestin suurkuluttaja. Julkaisen myös erilaisia testaamiani käsitöitä ja muita askarteluohjeita!
Lisäksi blogista löytyy silloin tällöin muutakin: Pohdintaa ja ajatuksia elämästä, ikuista painonpudotusta, sisustusjuttuja, kokemuksia matkoilta ja mitä milloinkin!
OTA YHTEYTTÄ:
fruttidimutsi@gmail.com
Kommentit
Kommentoi juttua: TÄÄLLÄ OLLAAN JA ENSI VIIKOLLA JATKETAAN!